Реал взе надежден аванс срещу 10 от Челси

Действащият европейски шампион Реал Мадрид спечели първия си четвъртфинал срещу английския Челси, побеждавайки "сините" с 2:0 на своя "Сантяго Бернабеу".

Сблъсъкът е между последните два победителя в Шампионската лига, а Реал взе добър аванс преди реванша на "Стамфорд Бридж".

Мачът в испанската столица бе доста интересен. Положенията пред двете врати не бяха никак малко, а гостите от Челси, които завършиха с човек по-малко, ще трябва да направят нещо наистина забележително в ответния мач, за да продължат напред.

След няколко добри възможности пред двете врати, Реал поведе в средата на първата част.

Тогава Даниел Карвахал подаде отлично към Винисиус Жуниор, който свали топката и след леко отклоняване на Кепа - за Карим Бензема беше лесно да отбележи.

Веднага след подновяването на играта Челси пропусна да изравни, като заслугата за това беше на Тибо Куртоа, който отрази удар на Рахийм Стърлинг от 4-5 метра.

В 59-ата минута Марк Кукурея изпусна Родриго да мине зад гърба му и да се устреми сам към вратата, което принуди съотборника му Бен Чилуел да го задържи. Последва логичен директен червен картон.

Реал знаеше, че трябва да се възползва от ситуацията и четвърт час преди края на редовното време взе своето. След късо изпълнение на ъглов удар топката беше разиграна и стигна до резервата Марко Асенсио, който с характерния си удар с левия крак удвои аванса на домакините.

До края ново попадение не падна и действащият първенец направи важна крачка към защитата на титлата си.