Рома се изравни с Лудогорец, всичко ще се решава на "Олимпико"

Рома се изравни с Лудогорец, всичко ще се решава на "Олимпико" Снимка: Getty Images

Рома взе своето от гостуването на ХИК Хелзинки след успех с 2:1.

Така кръг преди края на груповата фаза "вълците" се изравниха по точки с българския шампион Лудогорец и второто място ще се реши в директен финален сблъсък на "Олимпико".

По-рано тази вечер Лудогорец загуби с минималното 0:1 от Бетис в Разград, въпреки че държеше инициативата през целия двубой.

Тами Ейбрахам откри резултата за гостите в 41-вата минута след точен удар с глава. Малко след почивката обаче ХИК изравни след попадение на Перпарим Хетемай.

Рома взе трите точки след автогол. В 62-рата минута Мохамед Камара прати топката в собствената си врата след центриране на Стефан Ел Шаарауи.

Добрата новина за Лудогорец е, че все още продължава да е втори заради победата си в директния мач с Рома в Разград.

Това означава, че дори точка на "Олимпико" ще позволи на разградчани да продължат напред в турнира и да пратят тима на Жозе Моуриньо в Лигата на конференциите.