Велик обрат прати ЦСКА в групите! Резерва стана герой в Швейцария

Велик обрат прати ЦСКА в групите! Резерва стана герой в Швейцария Снимка: Getty Images

ЦСКА се класира за груповата фаза на Лига Европа след знаменита победа с 3:1 над Базел на "Санкт Якоб Парк".

Българският тим направи пълен обрат, а герой с два гола стана Тиаго Родригес, който се появи в игра в 59-ата минута и сътвори фурор срещу гранда на швейцарския футбол.

Преди това "червените" удържаха първоначалния натиск на домакините и в 26-ата минута стигнаха до прекрасно положение, което обаче Георги Йомов пропусна.

Към края на полувремето Густаво Бусато спаси далечен удар на Фрай.

В 53-ата минута се стигна до дузпа за Базел след необмислен шпагат на Валентин Антов и от бялата точка Кабрал изведе швейцарците напред - 1:0.

ЦСКА отговори подобаващо и успя да наложи натиск. В 72-ата минута влезлият малко по-рано Тиаго със страхотен шут от границата на наказателното поле порази долния десен ъгъл за 1:1.

В 88-ата минута се стигна до решителния момент, когато Тиаго изпълни пряк свободен удар и след рикошет в стената намери за втори път мрежата на Николич.

В последните секунди още една резерва, Ахмед Ахмедов, вкара третия гол във вратата на Базел.

Така ЦСКА се присъедини към шампиона Лудогорец, който също достигна до групите по-рано тази вечер след 2:0 над Динамо Брест.

На жребия утре "армейците" ще бъдат в последната четвърта урна.