Юнайтед мачка в Лига Европа, Бейл се разигра срещу австрийци

Юнайтед мачка в Лига Европа, Бейл се разигра срещу австрийци Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед отнесе Реал Сосиедад с 4:0 в Торино в първи 1/16-финал от Лига Европа и си осигури продължаване в следващата фаза още преди реванша на "Олд Трафорд".

След двуострото начало, в което и символичните домакини създадоха положения, Юнайтед наложи волята си, а Бруно Фернандеш изигра поредния си страхотен мач и отбеляза първите два гола.

Португалецът откри в 27-ата минута след комична грешка в защитата на испанците, а в 57-ата минута удвои.

Маркъс Рашфорд и Даниел Джеймс се записаха сред голмайсторите до края и убиха всякаква интрига в сблъсъка.

По същото време Тотнъм също направи огромна крачка към 1/8-финалите с изразително 4:1 в гостуването на австрийския Волфсбергер.

Гарет Бейл най-сетне се разигра и се отчете с гол и асистенция за Спърс, а за тима на Жозе Моуриньо се разписаха също Хюн-Мин Сон, Лукас Моура и Карлос Винисиус.

В друг от ранните мачове от Лига Европа Цървена звезда драматично се добра до 2:2 срещу Милан в Белград.

Радован Панков си отбеляза автогол в края на първата част и така даде аванс на "росонерите".

Гелор Канга обаче изравни от дузпа скоро след подновяването на играта. В 61-вата минута се стигна до дузпа и за Милан и Тео Ернандес я отбеляза за 2:1.

Домакините останаха с човек по-малко в 77-ата минута след червен картон на Милан Родич, но стигнаха до равенството.

В добавеното време резервата Милан Павков стана герой за своите за крайното 2:2.

Реваншите ще се изиграят следващия четвъртък.