Култов герой на Ливърпул с паметен гол за Купата на лигата (видео)

Ливърпул продължава към четвъртфиналите за Купата на лигата след победа с 2:0 като гост на втородивизионния Престън.

Попадение на Такуми Минамино и култов гол на Дивок Ориги решиха двубоя в полза на фаворита, който очаквано излезе в доста странна единайсеторка.

Юрген Клоп заложи на експериментален състав изцяло от резерви, а двама 18-годишни таланти дебютираха за първия отбор.

През първата част Престън пропусна да открие при две чисти ситуации, като даже при втората Неко Уилямс трябваше да чисти пред голлинията, за да предотврати сигурен гол.

Малко след като измина час игра Минамино откри резултата.

Десетина минути преди края пък Ориги направи 2:0 с триков удар с пета зад главата си и така осигури най-красивия момент на вечерта.

Към четвъртфиналите на турнира продължи и Тотнъм, който надделя с 1:0 над Бърнли с гол на Лукас Моура.

Пълният хегемон в турнира в последните години Манчестър Сити този път разочарова и отпадна при гостуването на Уест Хем.

Редовното време завърши 0:0, а при дузпите "чуковете" победиха с 5:3, като фатален се оказа пропускът на първия изпълнител за "гражданите" Фил Фодън.

След него всички бяха точни от 11-те метра.

Така Карабао къп ще има нов носител, след като последните 4 издания бяха спечелени от Сити.