Звездно шоу на Меси и Лаутаро дни преди Копа Америка (видео)

Звездно шоу на Меси и Лаутаро дни преди Копа Америка (видео) Снимка: Getty Images

Звездите на Аржентина Лионел Меси и Лаутаро Мартинес направиха шоу при победата с 4:1 в приятелския мач срещу Гватемала.

Срещата беше последна проверка за световните шампиони преди началото на Копа Америка, а Меси и Лаутаро се отчетоха с по два гола.

Капитанът се отличи и с асистенция за едно от попаденията на голмайстора на Интер.

Началото беше неочаквано с гол за Гватемала още в четвъртата минута след статично положение.

Тогава Лисандро Мартинес си отбеляза автогол след рикошет.

Скоро обаче Меси изравни с един от най-елементарните голове в кариерата си благодарение на грешка на противниковия вратар.

В 39-ата минута обратът вече беше пълен, а автор на гола стана Лаутаро от дузпа. Меси отстъпи на съотборника си изпълнението на наказателния удар.

През втората част Мартинес покачи на 3:1 след хубава атака, при която получи с едно докосване от Меси.

В 77-ата минута пък Лео беше изведен от Анхел ди Мария след брилянтно двойно подаване между двамата и елегантно копна топката за крайното 4:1.

Тазгодишното издание на Копа Америка ще се проведе в САЩ и започва на 21 юни с мача между Аржентина и Канада от група "А".

В групата са още отборите на Чили и Перу.

Аржентина е победител от последното издание на турнира отпреди три години.