BILLA България стартира целогодишна ученическа програма, насочена към младежи над 16 години.
С тази инициатива ритейлърът с най-голям брой магазини в страната дава възможност на всеки ученик да уплътни свободното си от училище време като работи и придобива професионални умения. Младежите могат да избират между 4 и 6-часов работен ден. Разбира се, работното време може да е гъвкаво, според учебното им натоварване.
Позицията, отворена за ученици, е "Мърчандайзер". Това е основна позиция в търговията с бързооборотни стоки, която дава необходимите знания и умения за по-нататъшна кариера. В BILLA младежите ще научат много за ритейл бизнеса, за подредбата на магазина и ще разберат защо всеки продукт си има точно определено място.
Естествено, те ще получават атрактивно възнаграждение за труда си.
В зависимост от отработените часове, брутната заплата може да бъде между 580 до 1 150 лева за 4 или 6-часов работен ден, в зависимост от града, за който младежите кандидатстват. Към тях се добавят и всички социални придобивки, които ползват служителите на компанията - 200 лв. ваучери за храна, отстъпка при пазаруване, допълнително здравно осигуряване и много други.
Кандидатстването е изключително лесно - попълва се онлайн формуляр на кариерния сайт на BILLA: https://billajobs.bg/students. Автобиографията не е задължителна. Единственото, което е необходимо, е учениците да попълнят имената, данните си за контакт и населеното място, за което кандидатстват, а представител на BILLA ще се свърже с тях.
Във връзка със старта на целогодишната ученическа програма Ивелина Евстатиева, ръководител отдел "Човешки ресурси" на BILLA България заяви: "Като отговорна към обществото компания, ние създаваме възможности за ранна кариера за всеки ученик в една от най-големите компании в България. Така помагаме на младежите да изградят трудови навици, които ще са им полезни през целия живот, да научат повече за ритейл бизнеса, да развият ценни умения, като работа с хора, и много други. Вярваме, че така допринасяме за развитието на пазара на труда и за повишаването на конкурентоспособността на младите хора.".