Меси, видя ли Краля на Мадрид?

Кристиано Роналдо седна на трона на футболния крал на Мадрид. Великият №7 вече е повел Реал към 15-ия му финал в Шампионската лига Снимка: Getty Images

Преди десет дни Лионел Меси вкара два гола за победата на Барса срещу Реал с 3:2. И го обявиха за краля на това издание на „Ел Класико“.

Във вторник вечер големият му конкурент Кристиано Роналдо вкара не два, а цели три гола за Реал срещу Атлетико и донесе триумфа с 3:0.

Според испанските медии това вече е другото „Ел Класико“, когато става въпрос за Шампионската лига. И така португалецът се укрепи на трона на футболния крал на Мадрид.

С хетррика си Роналдо вече има 88 гола в 86 мача в Шампионската лига, което е наистина изумително постижение. А в четвъртфинала срещу Байерн (2:1, 4:2) той лично заби пет от общо шестте гола и изнесе Реал на гръб.

Португалецът вече натрупа десет попадения в сметката си за този сезон в турнира, с едно по-малко от лидера при голмайсторите Лионел Меси. И има още два мача на разположение да го настигне и задмине, ако приемем, че след победата с 3:0 класирането на Реал във финала изглежда сигурно седмица преди реванша.

Въпросното ново „Ел Класико“ между Реал и Атлетико в Шампионската лига досега завършваше с пълен успех за „кралския клуб“ в предишните три сезона. По всичко личи, че и четвъртото му поредно издание ще има същия резултат.

Роналдо и компания спечелиха двата финала срещу градския си съперник през 2014 и 2016 г., а между тях още веднъж елиминираха Атлетико и в четвъртфинала. В първия случай португалецът вкара последния гол за победата с 4:1, а във втория реализира решаващата пета дузпа при триумфа с 5:3. И в трите издания на турнира Роналдо завърши като №1 сред голмайсторите, като само веднъж подели приза с Меси и Неймар.

Ето, че сега великият №7 вече е повел Реал към 15-ия му финал в Шампионската лига.

Дотук „кралете“ са спечелили цели 11 пъти трофея на най-големите отбори в Европа. И за никого няма да е чудно, ако на 3 юни Роналдо вдигне купата на стадион „Милениум“ в Кардиф.

Без съмнение, футболният крал на Мадрид го заслужава. Повече от всеки друг!