Пак не се дадохме на Италия - 2:2

Ивелин Попов изравни със страхотен гол в 11-ата минута.
След като Йордан Минев си отбеляза автогол рано-рано.

България отново не се даде на Италия у дома - 2:2 в страхотен мач под дъжда на София.

Нашите надминаха очакванията, изпуснаха победата 6 минути преди края, но ... реално можехме и да загубим след канонадата пред вратата ни в последните минути.

Смесени чувства. Фактът остава обаче - шесто гостуване на четирикратния световен шампион у нас, шести неуспех. Ремитата са 4, победите на българите - 2. Последната им визита в София пак завърши 2:2 през 2012-а.

Мачът започна с две важни новини в българския лагер - на вратата бе Николай Михайлов, а не Футболист №1 на 2014-а Владо Стоянов.

Притесненията около сина на президента на БФС се оказаха основателни, след като той се размина трагикомично с центриране още в 4-ата минута и топката удари Йордан Минев, който си отбеляза автогол - 0:1.

Втората новина бе с капитанската лента, която вече не е на ръката на Ивелин Попов, а за Светослав Дяков. И Попов, сякаш освободен от напрежение, игра страхотно през първото полувреме.

Българите отвърнаха с две вихрени атаки и прекрасни голове на Ивелин, както и на изненадата на върха на атаката Илиан Мицански.

2:1 и шок за самоуверените гости.

Но Италия тръгна напред, ние отвръщахме с контри, Попов удари греда от пряк свободен удар. Първото полувреме бе радост за окото, а при изявите на националите в последните години - направо основание за гордост.

След почивката италианците натиснаха и в последните минути направо ни смачкаха физически в наказателното ни поле.

До 70-ата минута селекционерът Ивайло Петев спечели надиграването с невиждана от родния тим преса в полето на съперника, себераздаване, дисциплина... Но в последните 20 минути силите не стигнаха.

Бразилецът Едер изравни с виртуозен гол, а след това... Само Господ знае как се спасихме при три опасни ситуации.

Така вече 45 поредни квалификационни мача Италия е непобедена. Изпуснахме да запишем това историческо постижение.

Донякъде точката е успех и с оглед на класирането в групата, след като Норвегия загуби с 1:5 в Загреб от Хърватия и намалихме аванса на скандинавците на третото място само на 4 т.

Пак е нещо след отчаянието от есента. Малко публика видя добрата игра на нашите и страхотния мач. Но никой, който е гледал двубоя, не бива да съжалява.

Остава надеждата - и занапред да играем така, пък... ако точките дойдат - добре дошли. Позицията ни е такава, че нямаме какво да губим в тази група.