Левски отново е на върха след трета поредна победа

Левски отново е на върха след трета поредна победа Снимка: LAP.bg

Левски записа трета поредна победа в efbet Лига след 2:1 над Ботев Враца на „Герена“ и се върна на върха.

Холмар Ейлофсон откри резултата в 12-ата минута, след като с глава засече центриране от корнер, след което Найджъл Робърта направи 2:0 в средата на първата част.

През втората част „сините“ намалиха темпото и гостите се възползваха от това. Ботев върна едно попадение чрез Даниел Генов в 61-вата минута, но Левски също отговори - с греда на Хали Тиам. В самия край обаче домакините убиха интригата окончателно.

Три минути преди края Паулиньо сложи точка на спора. Станислав Иванов изработи попадението с хубав пробив по дясното крило, центрира, където бразилецът, и с малко късмет, успя да прати топката зад стража на врачани.

Така тимът на Петър Хубчев временно се върна на върха в класирането с 26 точки, две пред Лудогорец, който утре гостува на Дунав в Русе. Ботев Враца има девет на 11-ото място.