Край на шансовете на младежите след поражение от Дания

Младежкият национален отбор на България отстъпи с 0:3 в домакинството си на Дания и така загуби шансове да се класира на Евро 2017 в Полша.

Тимът на Антони Здравков все още може да завърши втори в групата, ако победи Румъния в последния си мач, но това няма да му е достатъчно да се нареди сред четирите най-добри втори отбори, които ще играят баражи за класиране.

На днешния мач в Стара Загора лидерът в групата Дания не остави съмнения, че е по-добрият отбор. Гостите откриха в 13-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение на Кристиян Малинов в пеналта. Вратарят Георги Китанов уцели ъгъла на Ингвартсен и докосна топката, но нямаше шанс да спаси силния му удар.

В 28-ата минута Дания направи контраатака и при центриране по земя отляво Китанов се размина с топката, а Ингвартсен спокойно покачи на 2:0.

България можеше да се върне в мача на няколко пъти в края на първото и началото на второто полувреме. Ненов и Терзиев имаха чудесни възможности, веднъж датчаните чистиха от голлинията, а Милчо Ангелов стреля отблизо, но датският вратар спаси.

В 61-ата минута Дания реши всичко след дълга топка, която Гълъбов не успя да избие. Така Ингвартсен остана само срещу Китанов и фиксира своя хеттрик за 3:0. Малко по-късно и гредата спаси българските национали.

Датчаните вече се бяха класирали за Европейското първенство и преди срещата, а за България остава да изиграе последния си мач срещу Румъния във вторник.