ЦСКА и Левски се самоубиха с мижаво 0:0

Ако не друго, поне в дербито видяхме доста млади футболисти и от двата отбора като Стойчо Атанасов и Станислав Иванов Снимка: LAP.bg

ЦСКА и Левски направиха безлично 0:0 в дербито на кръга от Първа лига на националния стадион "Васил Левски".

Съперниците си размениха по една греда и срещата мина при поделено надмощие, но като цяло футболът беше слаб, а равенството е разочароващ резултат и за двата тима.

ЦСКА започна малко по-активно мача и първото положение беше пред вратата на Николай Михайлов.

В 8-ата минута Кристиян Малинов стреля директно от фаул и уцели гредата.

После за известно време играта се изравни, но към края на полувремето ЦСКА натисна и направи няколко поредни добри атаки. Първо Рубен Пинто стреля неточно с глава, после Жоржиньо беше изведен зад защитата, но отправи много лош удар, а после и Али Соу не успя да се възползва от шанса си в наказателното поле.

През втората част Левски заигра по-добре и известно време водеше играта.

В 50-ата минута Станислав Костов осъществи самостоятелна акция и отправи страхотен удар, който срещна гредата.

Малко по-късно ЦСКА стигна до шанс след корнер и разбъркване, но Михайлов спаси шут на Рубен Пинто.

Впоследствие се стигна и до спорните моменти в срещата. "Червените" на два пъти поискаха дузпа, първо за нарушение на Нганиони срещу Жоржиньо, после и за игра с ръка на французина.

В този период от мача съдията спести втори жълти картони на Живко Миланов от Левски и на Валентин Антов от ЦСКА.

В добавеното време Черниаускас спаси удар на Мариани и с това интересните положения свършиха.

Поделената точка не върши работа на двата столични тима. ЦСКА събира 65 т. и е на 2 от лидера Лудогорец, който обаче може да увеличи аванса си, ако тази вечер победи Ботев у дома.