С човек по-малко Левски взе лют мач във Варна

Яблонски отново беше в прегръдките на съотборниците си, след като вкара третия гол за "сините". Няколко минути по-рано Левски беше останал с човек по-малко

Левски победи Черно море като гост с 3:2 във вълнуващ мач от Първа лига.

Почти цяло второ полувреме "сините" играха с човек по-малко заради червен картон на Антонио Вутов, но измъкнаха трите точки от непримиримия отбор на Илиан Илиев.

Делио Роси беше заложил на експериментален състав, донякъде предизвикан и от контузии и наказания. Дебют за Левски записаха левият бек Алфонсо Фигейредо и синът на великия Ривалдо - Ривалдиньо.

"Сините" започнаха добре и през първото полувреме показаха повече острота в предни позиции. В 16-ата минута гостите трябваше да получат дузпа за протягане и игра с ръка на Даниел Димов в наказателното му поле, но заелият отлична позиция Станислав Тодоров не реагира.

В 21-ата минута Левски откри резултата след брилянтна самостоятелна изява на Антонио Вутов. Той проби през центъра, премина двама и с хубав удар с левия крак откри резултата - 1:0 за Левски.

Почти веднага домакините стигнаха до изравняване. Дълго подаване на Хасани беше овладяно от Мариян Огнянов, който центрира по земя и Радослав Василев засече от близка дистанция. Кръстев спаси удара, но топката отново се удари във Василев и влезе във вратата за 1:1.

Реферът Станислав Тодоров направи още една грешка преди почивката, спестявайки задължителен втори жълт картон на Огнянов за умишлена игра с ръка в центъра. Самият Огнянов можеше да вкара в 30-ата минута, но Кръстев спаси. В тези минути грешеше и страничният съдия, който вдигна несъществуващи засади на Черно море.

В 38-ата минута Вутов даде прекрасна асистенция на Паулиньо зад защитата на "моряците", бразилецът овладя много добре и вкара първия си гол със синята фланелка - 2:1 за Левски.

Втората част започна по доста изненадващ начин. В 53-ата минута Антонио Вутов си изпусна нервите и изрита Хасани при спряла игра, а Станислав Тодоров не се поколеба и му извади директен червен картон.

Така Левски остана с човек по-малко, а в 63-ата минута Черно море имаше златен шанс да изравни. Георги Илиев стреля със страхотна странична ножица от точката на дузпата, но Николай Кръстев също показа класа и спаси вратата си.

Веднага след това Левски вкара трети гол. Жорди Гомес центрира от фаул, а Давид Яблонски направи коронното си изпълнение и с глава завърши във вратата на Макенджиев за 3:1.

Пет минути по-късно Георги Илиев се спречка с Фигейредо и опря глава с тази на португалеца. Той можеше да бъде изгонен, но съдията го пожали само с жълт картон.

В 75-ата минута Черно Море се върна в мача след втори гол на Радослав Василев. Той засече с глава центриране на Дани Кики и направи 2:3, с което върна интригата.

До края обаче натискът на домакините не даде резултат и Левски взе победата, с която се доближи на 5 т. от втория в класирането ЦСКА-София.

"Армейците" играят своя мач от кръга утре срещу Етър.