ЦСКА не пропусна възможността да се доближи на точка от Лудогорец

ЦСКА-София се възползва от загубата на Лудогорец с 1:2 от Верея и се доближи само на точка от шампионите в класирането на Първа лига.

"Червените" победиха съвсем рутинно Септември с 2:0 с голове на Фернандо Каранга и Кирил Десподов и събраха 41 т., с което запазват и аванса си от 6 пункта пред третия Левски.

Срещата на "Българска армия" се игра без публика заради нахлуването на червените фенове на терена на "Лаута" преди няколко дни. Защитата на Септември издържа до 26-ата минута, когато бившият капитан на ЦСКА Борис Галчев загуби една топка пред наказателното си поле, Елтон препъна Кристиян Малинов и съдията правилно отсъди дузпа.

Фернандо Каранга реализира от бялата точка и вкара 14-ия си гол за сезона.

През втората част "армейците" направиха няколко пропуска преди да си решат мача в 54-ата минута. Кирил Десподов отправи много силен диагонален удар отдясно, след като беше изведен от Тиаго, и така фиксира крайния резултат.