Лудогорец се разигра накрая, за да отнесе предпоследния

Кешеру и съотборниците му изпитваха трудности преди почивката, но към края се разиграха Снимка: Ludogorets.com

Лудогорец очаквано победи опашкаря Септември с 4:1 на "Васил Левски" и се завърна на първото място в шампионата.

Успехът обаче дойде след слабо първо полувреме от страна на шампионите, след което те губеха в резултата. Септември шокира гостите с ранен гол след центриране на Гади отляво и страхотен удар на Асен Чандъров в горния десен ъгъл.

Така още в 6-ата минута домакините водеха, а Лудогорец не успяваше да отговори по никакъв смислен начин. През първата част шампионите стигнаха само до едно чисто положение чрез Вандерсон, който в 42-ата минута пропусна от десетина метра.

Още в 46-ата минута обаче "орлите" изравниха чрез резервата Якуб Шверчок, който вкара с първото си докосване до топката.

В последните петнайсетина минути Лудогорец най-сетне се отпуши и вкара на три пъти, като първо с два гола се отчете Клаудиу Кешеру, а крайния резултат оформи Вандерсон.

Така Лудогорец отново е с точка пред Левски на върха в Първа лига.