Изпуснахме Кипър в голяма драма, всичко ще се решава в последния кръг

България надигра напълно Кипър, но пропусна да победи и да излезе начело в групата Снимка: Getty Images

България завърши 1:1 в гостуването на Кипър в Лигата на нациите и изпусна да излезе на първо място в групата си.

Българските национали имаха преимущество почти през цялата среща, но допуснаха лек гол през първата част и направиха твърде много пропуски, преди все пак да успеят да изравнят в края от дузпа.

В другия мач от групата Норвегия стигна само до 1:1 в гостуването на Словения и така класирането не се променя - Норвегия и България са начело с равни точки, но по-добрата голова разлика оставя норвежците на първото място.

Всичко ще се реши в последния кръг в понеделник, когато България приема Словения, а Норвегия гостува на Кипър.

Мачът ни срещу кипърците тази вечер започна равностойно и положения липсваха до 24-ата минута, когато домакините поведоха.

Ивелин Попов загуби в противниковата половина и последва дълго подаване, което остави Панайотис Захариу сам срещу Петков, а халфът не сгреши и завърши покрай вратаря за 1:0.

Малко по-късно България създаде първото си положение, но ударът на капитана Попов беше избит в корнер. В последните десетина минути на полувремето нашите се активизираха и създадоха няколко отлични ситуации.

Първо Краев засече центриране отляво, но ударът му беше слаб и право във вратаря. Минута след това Ивелин Попов остана сам срещу Панаги, но също стреля лошо и стражът отново спаси.

Точно преди почивката Георги Костадинов стреля опасно с глава, но покрай вратата.

Второто полувреме премина при тотална доминация на "лъвовете", които наложиха постоянен натиск, но не успяваха да се възползват от положенията си.

Поне на два пъти съдията трябваше да отсъди дузпа за нашите при нарушения срещу Ивелин Попов и влезлия като резерва Спас Делев.

В 83-ата минута Бодуров стреля от упор с глава след корнер, но Панаги някак успя отново да спаси.

В 88-ата минута реферът най-сетне се реши да отсъди дузпа за България след пореден фаул срещу Ивелин Попов. Николай Димитров-Хичо се нае с изпълнението и реализира за 1:1 - точно когато в другия мач Норвегия беше изравнила на Словения.

В 91-ата минута стигнахме до още едно чисто положение, но изстрел на Божиков с глава беше изчистен от голлинията.