Левски с поредна издънка преди вечното дерби

Левски стигна само до 2:2 срещу Дунав Снимка: levski.bg
Левски стигна само до 2:2 срещу Дунав

Благодарение на гол от дузпа на Роман Прохазка, Левски стигна само до 2:2 в гостуването си на Дунав Русе на „Лудогорец Арена“ в междинния 22-ри кръг от Първа лига.

Това е третият пореден мач без победа за Левски в първенството, като „сините“ нямат успех след подновяването на шампионата.

Бирсент Карагарен откри резултата за русенци още в осмата минута. В 36-ата Левски изравни, благодарение на Антон Огнянов, но четири по-късно Мирослав Будинов възстанови преднината на Дунав.

Крайното 2:2 оформи Роман Прохазка от дузпа малко след началото на втората част.

След равенството Левски остава на втората позиция, на 11 точки зад лидера Лудогорец, който е и с мач по-малко. Дунав има 32 на петото място.

Следващият двубой за Левски е вечното дерби срещу ЦСКА на 4 март, събота, от 14:30 часа на националния стадион „Васил Левски“.