Не бой, а гавра! Черно море разби ЦСКА на "Армията"

"Моряците" на Илиан Илиев направиха ЦСКА за смях.

Викове: "Оставка" се чуха в съботната вечер на стадион "Българска армия", след като в срамен за стандартите на домакините мач ЦСКА отстъпи с 1:3 на Черно море в двубой от втория кръг на родния елит.

Ако равенството с Етър в Борисовата градина преди седмица се прие по-скоро като случайно, срещу "моряците" нямаше съмнение, че нещо при "армейците" куца сериозно. И всичко това само няколко дни преди двубоя с коравия хърватски Осиек от втория предварителен кръг на Лига Европа.

След час игра в мача Черно море водеще с шокирашото 3:0.

В 23-тата минута гостите откриха резултата. Родриго намери Исмаил Иса на лявото крило. Таранът преодоля майсторски Нуно Томаш и след великолепен фалцов шут с десния крак не остави шанс на Черниаускас - 1:0 за "моряците".

В 37-ата минута Черно море вкара втори гол. Скоростна атака отляво завърши с прострелно центриране на Минчев. Стойчо Атанасов се хвърли да го спре, но го стори с ръце и реферът Георги Кабаков правилно отсъди дузпа, която Родриго реализира.

След час игра Черно море покачи на 3:0. Младият Попов надигра Жеферсон и Чорбаджийски, след което върна към Андраде, който с удар по земя от 14-15 метра вкара втория си гол в мача.

В 74-тата минута домакините върнаха едно попадение. Резервата Отабор проби и центрира отдясно към непокрития Тони Уот, който нямаше как да пропусне на 4-5 метра фронтално срещу вратата.

В последните минути домакините играха с човек повече след изгонването на Попов за втори жълт картон, но в оставащите 5-6 минути до края на редоното време и продължението не успяха да направят загубата си поне по-почетна.