ЦСКА игра разсеяно, но не сбърка срещу Верея

След куп пропуски и пред двете врати, Александър Барт вкара първия гол в мача

ЦСКА-София победи Верея с 2:0 като гост в мач от плейофната шестица на Първа лига, който беше без значение за крайното класиране.

И двата тима играха разсеяно и пропуснаха множество положения, но "армейците" стигнаха до победата с голове през второто полувреме.

Първо ЦСКА изпусна положение чрез Хеан Бланко, но после и домакините не успяха да вкарат в няколко добри ситуации и удариха общо три греди на вратата на Черниаускас.

В 63-ата минута Александър Барт откри резултата с глава след центриране от пряк свободен удар и ЦСКА поведе. После гредата попречи на Антон Огнянов да изравни и в следващата минута интригата приключи.

Вратарят на Верея Цинцарски не успя да улови топката при изстрел на Десподов, а Роланд Алберг отблизо на празна врата направи добавка за 2:0.

Към края Черниаускас трябваше да се намесва, но така или иначе, отборът му взе трите точки в мача. ЦСКА е сигурен за второто място в крайното класиране, а Верея - за шестото.