Берое разплака трагичен ЦСКА. "Люпко - вън" ехтеше от гостуващия сектор

Феновете на ЦСКА поискаха оставката на Люпко Петрович. Снимка: LAP.bg
Феновете на ЦСКА поискаха оставката на Люпко Петрович.

Берое победи ЦСКА с 2:0 у дома в двубой от 11-ия кръг на Първа лига. "Червените" изиграха много слаб мач под Аязмото и регистрираха първото си поражение в първенството от повече от два месеца. За последно ЦСКА загуби в шампионата от Черно море с 1:3 на 20 юли на "Армията".

В последните минути на мача сектора с гостуващата агитка започна да скандира "Люпко - вън", призовавайки ръководството на клуба да се раздели със старши треньора Люпко Петрович. Предстоят напрегнати дни в Борисовата градина и нищо чудно Гриша Ганчев да се вслуша в гласа на запалянковците.

ЦСКА вече изостава на осем точки от лидера Лудогорец и на седем от вечния си съперник Левски, който е втори.

Наставникът на домакините Александър Томаш постигна първата си победа като треньор над бившия си отбор от столицата.

Берое поведе след малко повече от половин час игра. Тогава Охене отне топката от Кери в средата на терена, след което напредна и пусна към Конте. Нападателят на заралии финтира Албентоса и след шут по земя от 17-18 метра вкара под плонжа на Бусато с първия точен удар в мача.

До края на полувремето нов гол не падна, а ЦСКА натисна след почивката. Но това не доведе до сериозни опасности пред вратата на заралии. 12 минути преди края на редовното време Берое вкара второ попадение чрез Рубен Бригидо. Цветков отне топката в центъра на терена, преодоля с нея двайсетина метра и попаде към своя съотборник. Бригидо овладя, финтира Занев и реализира под напречната греда след мощен параболичен шут с десния крак.

В последната 90-а минута ЦСКА върна едно попадение чрез Али Соу, но нямаше време за обрат.

"Играха само петима-шестима а четирима-петима само присъстваха. Играчите не си помагаха - каза Люпко Петрович след мача. - Някои просто лежаха вместо да се доказват. Явно някои се приемат за звезди, но това не си личи на терена. Ще се срещна с президента за разговори, не знам какво ще правим. В момента не трябва да казвам някои неща. Но съм много недоволен и разочарован от всички.

Не се притеснявам за поста си. Пак казвам, че не искам да кажа някои неща. Не съм доволен. Този отбор има шанс да изплува и да вземе някой трофей. Тренираме едно - на терена става друго. Показват игра, която не очаквах. Не ги интересуваше дали ще загубят, или ще спечелят. Това ни е най-слабият мач, откакто аз съм треньор на тима. Не става така срещу отбор като Берое, който се бори и тича. Честитя им победата. Рано е да се говори, че ЦСКА е абдикирал от тилата. Лудогорец и Левски са доста напред, но има време да ги настигнем."