Левски повали Лудогорец след късна драма

Един от най-добрите за Левски Роман Прохазка се готви да отправи удара през първото полувреме, който срещна гредата зад Владо Стоянов
Феновете на Левски най-сетне имат повод за радост през този сезон

Левски се събуди и удари шампиона Лудогорец с 1:0 на стадион „Георги Аспарухов". Единствения гол в самия край на мача вкара изненадващият титуляр за „сините" Божидар Краев.

През първото полувреме двата отбора предложиха истинско дерби на висока скорост, с много емоции и положения и пред двете врати, а няколкото хиляди зрители по трибуните създадоха нажежена атмосфера. Липсваха единствено попаденията.

До 10-ата минута Лудогорец се задържа по-масирано в половината на Левски и стигна до положение при неточен удар с глава на Паломино, след това мачът стана двуостър. Още в 13-ата минута се стигна до спречкване в центъра на терена, а двамата капитани Минев и Дяков влязоха в сблъсък.

Малко по-късно Краев тества рефлекса на Владислав Стоянов с удар отдалеч, но вратарят на Лудогорец беше на мястото си. След изпълнения корнер се стигна до грешка на Минев и Лудогорец организира светкавична контраатака. Вандерсон се озова на чиста позиция и стреля, но Йоргачевич със сетни усилия спаси.

В 22-ата минута гостите направиха нова контраатака, извела Сисиньо отдясно сам срещу Йоргачевич. Бразилецът обаче стреля право във вратаря и сърбинът се отчете с още едно спасяване. В следващата минута Прохазка отправи страховит шут отдалеч, след който Владислав Стоянов беше безпомощен, но топката срещна гредата.

Минута по-късно отново Прохазка стреля след подаване на Нар, но ударът му по диагонала мина малко встрани от вратата. В 27-ата минута словакът отново можеше да вкара, този път отблизо с глава след корнер, но Стоянов спаси удара му.

В края на полувремето реферът Ивайло Стоянов спести нарисуван жълт картон на Кафу за спъване отзад и това доведе го гневни скандирания по трибуните срещу БФС, свързани и с недоволството на Левски срещу съдийството в първите два кръга.

През второто полувреме темпото спадна и положенията пред двете врати не бяха много. На два пъти Йоргачевич беше на мястото си след точно изпълнени преки свободни удари от Марселиньо и Мисиджан, а в 68-ата минута Аниете пропусна най-чистото положение за Левски. От границата на малкото наказателно поле той спря на гърди и отправи силен удар, но Стоянов направи поредното си спасяване.

И на двамата треньори се наложи да правят принудителни смени, от домакините се контузи Адениджи, а от гостите Абел Анисе, който даже беше откаран от стадиона с линейка.

Точно когато мачът вървеше към логично нулево равенство се стигна до 91-ата минута. Прохазка за пореден път проби, двама защитници на Лудогорец се сблъскаха и топката попадна в резервата Венци Христов. Той намери Прохазка на фланга, словакът с едно докосване отигра към Краев, който беше изпреварил Моци и засече топката в опразнената врата за 1:0.

След гола футбол почти не се игра, въпреки че Стоянов даде 4 минути продължение. Първият успех на Левски за сезона изстреля „сините" на пето място и само на две точки от временния лидер Дунав. Лудогорец е в средата на таблицата с три точки, но и с мач по-малко.