Този път Левски спря Гонзо

Гонзо си тръгва със загуба.

Левски се наложи над гостуващия Черно море с 1:0 в мач от 13-ия кръг на Първа професионална лига.

Така „сините“ не допуснаха поражение през първата половина на редовния сезон за първи път от 2006 година, а с 31 точки водят еднолично на върха с 3 точки пред шампиона Лудогорец, който обаче има две срещи по-малко.

Черно море пък прекъсна серия от четири поредни победи и остана трети с 23 точки.

Левски владееше повече топката в началото и привидно притискаше противника, но в 12-ата минута варненци стигнаха до първото чисто положение в мача. Уго Секо със самостоятелен пробив се измъкна между трима играчи на "сините", навлезе в дясно в пеналта сам срещу Боян Йоргачевич, но не успя да преодолее сръбския страж.

Десет минути по-късно столичани поведоха. След късо изпълнение на корнер от дясно Антонио Аниете центрира в наказателното поле, Роман Прохазка се пребори за топката между двама футболисти на гостите и с удар от десетина метра вкара в левия ъгъл на Пржемисъл Коварж.

След почивката играта беше равностойна, но до нови попадения така и не се стигна.