Лудогорец започна петата си атака на ШЛ с пестелива победа

Моци отбеляза първия гол за шампионите.

Лудогорец започна петата се поредна атака на групите на Шампионската лига с 2:0 в Разград над черногорския първенец Младост Подгорица. Мачът бе първи за "орлите" в Европа след злощастното отпадане от Милсами миналата година.

Разградчани решиха двубоя с Младост през първата част. Козмин Моци изведе шампионите напред в резултата още в 13-та минута, след като реализира дузпа за нарушение срещу Джоди Лукоки.

Четвърт час по-късно конгоанският нападател удвои аванса на "зелените". Натанаел проби по фланга и центрира перфектно към Кишада около дузпата. Той стреля с глава, вратарят не можа да достигне топката и на няколко метра от голлинията непокритият Лукоки я насочи в мрежата за 2:0.

Превъзходството на Лудогорец продължи и през второто полувреме, а бившият футболист на Цволе пропусна да направи победата по-изразителна.

В 61-та минута Лукоки бе изведен чудесно от Вандерсон и потърси далечния ъгъл, но късметът му изневери.

В 83-та отново той бе изведен сам срещу вратаря на черногорците, но не успя да уцели вратата.

До края ново попадение не падна и Лудогорец ще пътува за реванша с преднина от два чисти гола.

Дебют за шампионите направи Игор Пластун, който бе редом до Моци в центъра на отбраната. Аут за срещата заради контузия беше Витиня, а дошлият през лятото Кампаняро е без картотека.

Мачът в Черна гора между двата тима е следващия вторник.