9 години по-късно Локо София отново е полуфиналист за Купата

9 години по-късно Локо София отново е полуфиналист за Купата Снимка: Startphoto.bg

След 9-годишна пауза Локомотив София отново е полуфиналист за Купата на България.

"Червено-черните" удариха драматично Славия с 2:1 в Надежда в столичното дерби от четвъртфиналите на турнира.

С победен гол на Мартин Райнов в последните секунди домакините постигнаха нова победа над този съперник след успеха с 1:0 в първенството преди паузата за националните отбори.

Днес началото на двубоя беше интересно и след като Славия удари греда, Локомотив започна да създава положения.

В 15-ата минута "железничарите" поведоха. Антонио Вутов получи дълга топка зад защитата и отклони към Димо Бакалов, който вкара, наказвайки лошото излизане на вратаря Вуцов.

После Светослав Вуцов се реваншира за грешката си с важно спасяване, а гол на Локо беше отменен с ВАР заради минимална засада.

В края на полувремето пък и "белите" създадоха опасност, но Гайе спаси.

След почивката съперниците си размениха по една греда, преди в 73-тата минута Ахмед Ахмедов да изравни след подаване по земя отляво.

Двубоят отиваше към продължения, но в 94-тата минута се стигна до решаващия момент.

При едно центриране от пряк свободен удар Малембана слави топката с глава и Мартин Райнов също с глава донесе победата на своите.

Така Локомотив стана първият четвъртфиналист за Купата на България през този сезон.