Левски може да играе и по-слабо от миналата година

В двубоя с Локомотив (Пловдив) ясно се видя, че Жоазиньо има нужда от почивка Снимка: Sofia Photo Agency
В двубоя с Локомотив (Пловдив) ясно се видя, че Жоазиньо има нужда от почивка

Мачът между Левски и Локомотив Пловдив окупира заглавията в България и затова ще получи малко повече внимание.

Левски може да играе по-слабо от миналия сезон

Без да отнемам нищо от представянето на Локомотив това бе най-шокиращият извод от съботната продукция на сините. Дори и при тъжните резултати и действия през миналия сезон, Левски не е бил така надиграван. Да, и срещу ЦСКА (0:0) отборът нямаше голово положение, но такова безобразно отношение никога не е имало. Без желание, без идея и без каквата и да е било борбеност - селекцията на Ясен Петров имаше късмет, че Акалски спаси каквото можеше и че Локомотив намали оборотите през второто полувреме.

Жоазиньо, Дембеле и Младенов имат нужда от почивка

Всеки отбор в Европа, който играе на няколко фронта, използва ротациите. Някои дори и без да играят в турнирите на Стария континент - Майнц например не е започвал в един и същ състав два поредни мача. В Левски обаче има непоклатими футболисти. Които все по-отчаяно имат нужда от почивка. Жоазиньо и Даниел Младенов не са изпускали мач от началото на сезона - тоест вече са навъртели по 21 срещи. Да, в една две не бяха титуляри, в някои други бяха сменяни, но все пак това са 22 мача. Та Младенов през целия минал сезон записа 27. При това за Пирин. Ами Жоазиньо? Да, той може и да е свикнал, но е само на 22 години и не е най-силният физически. И вече пети мач не прилича на себе си. Дембеле може и да е машина, но всяка машина има нужда от почивка. Един-два мача. Просто да погледат, да видят какво се случва отстрани.

Калин Щърков не става и за чеп за зеле

Образно казано. Или поне според думите на Ясен Петров. Треньорът на Левски обясни, че Дъстли Мулдер бил най-добрият вариант отляво. Е, не, благодаря. По-добре да си беше добър отдясно, отколкото „добър" отляво. А и все пак - за какво бе взет Щърков? За един мач срещу Калиакра? Че той ако искаше да играе един мач в А група можеше да се пребори или да си плати за място в Дражевото образование Черноморец-Бургас-София и така нататък. Или щом е добър за Калиакра, можеше Веселин Минев да си изкара пети жълт картон по-рано и да не играе срещу Видима, например.

Сайтът на Левски се скапва в най-важния момент

Може да е най-маловажното, но съм сигурен, че има хора, които искат да следят мача на Левски наживо в клубния сайт. Обаче, при това не за първи път, той се скапа точно в деня на срещата. При това доста упорито. Хубавото е, че не е окончателно и че днес работи. Но просто не отива на един клуб с претенции, какъвто е ПФК Левски АД. Е, има и весел момент - представете си нещастния редови журналист от Лил, който се опитва да напише три реда за съперника на отбора си в Европа (Merde!). И блъска по клавиатура (Merde!), в отчаян опит да посети сайта на Левски (Merde!). В английската версия на страницата между другото (12:51 в понеделник) все още няма информация за мача в събота.

Треньорът на ЦСКА може да дойде спокойно на „Герена"

Това наистина бе изненадващо и не се бе случвало от годони - малко след началото на мача на стадиона пристигна и Милен Радуканов. Да, той е играл в Левски, но просто направете сравнение с евентуално посещение на Стойчо Младенов на „Георги Аспарухов". Или на Станимир Стоилов на „Армията". Наистина, поздравления за отношението към Радуканов. Но и за самия все-още-неясно-каква-функция-изпълняващ-треньор - без да знае дали остава или не в ЦСКА, той разузна наживо следващ съперник на червените. Обаче... това няма как да стане само със стартовите състави на двата отбора. Трябва поне и една химикалка.