Два мача, две победи, 10:1 голова разлика за Левски

Левски постигна втора поредна убедителна победа на старта на първенството в Първа лига, надделявайки с 4:0 на "Герена" над Ботев Вр. Така "сините" са с пълен актив и с впечатляващата голова разлика от 10:1, след като през миналата седмица започна с 6:1 в "Надежда" срещу домакина Локо Сф.

Още в 11-ата минута попадение на Браян Переа от гостите бе отменено, след като Даниел Генов, който отправи първия удар към Пламен Андреев, бе в засада.

Евертон Бала бе точен в 41-вата минута с удар от дистанция, за да даде начало на голедата.

Резервата Асими Фадига удвои в 67-ата минута, а Джевад Ел Джемили с красив гол се разписа в 79-ата минута, за да направи 3:0.

Отново Фадига вкара нов гол 90-ата минута и оформи крайния резултат.

Мачът на "Герена" бе посетен от над 10 хил. души, които подкрепиха столичани в първото им домакинство за сезона.

Преди срещата собственикът Наско Сираков награди със специална купа любимеца на "сините" в последните години Уелтон, който бе дошъл от Япония, за да подкрепи бившия си тим. Бразилецът направи обиколка на стадиона и получи бурните аплодисменти от феновете.