Две пропуснати дузпи, две греди и разочарование за Левски на "Герена"

Две пропуснати дузпи, две греди и разочарование за Левски на "Герена" Снимка: Lap.bg

Левски не успя да победи предпоследния в класирането Ботев Враца на "Герена" и стигна само до 0:0 в двубой от 15-ия кръг на efbet Лига.

В срещата така и не паднаха голове, макар че положения не липсваха, а "сините" ще бъдат доста разочаровани, че не стигнаха до победно попадение през втората част.

И двата тима удариха по една греда и изпуснаха по една дузпа, като гостите получиха наказателен удар още в 6-ата минута след елементарна грешка на Иван Горанов.

Николай Михайлов обаче спаси удара на Бабунски.

Оттам нататък Левски се събуди, но направи куп пропуски. Първо Билал Бари се провали пред гола, а след почивката Борислав Цонев изпусна дузпа след спасяване на Красимир Костов.

До края Костов се превърна в герой и спаси всичко възможно, а Ради Цонев нацели гредата.

В добавеното време Костов блесна с двойно спасяване срещу двамата Цоневи.

Лоша новина за домакините е и контузията на Георги Миланов, заменен принудително към края на първата част.

Точката оставя "сините" на осмо място с 18 пункта, докато Ботев Враца е 13-ти с 12 т.