Глупав Левски даде глътка въздух на Славия

Глупав Левски даде глътка въздух на Славия Снимка: Lap.bg

Славия пое глътка свеж въздух и спечели втората си победа от началото на сезона, побеждавайки Левски с 1:0 в Овча Купел. Единственото попадение за домакините отбеляза Калоян Кръстев в 35-ата минута.

Деветката на "белите" се възползва от една дълга топка, изритана от вратаря Георги Петков, овладя я добре между трима в синьо, след което нямаше проблеми да преодолее Николай Михайлов.

Само две минути по-късно Левски остана с човек по-малко на терена, след като централният защитник Живко Атанасов действа идиотски и изблъска без топка Атанас Кабов, който попречи на бързото изпълнение на един фаул. Кабов получи жълт картон за действието си, но Атанасов бе изгонен и разгневи старши-треньора Георги Тодоров, тъй като и ще бъде наказан за поне три мача.

Въпреки че останаха с десет души на терена, Левски се опита да стигне до изравнително попадение, но така и не успя да създаде нищо интересно пред вратата на домакините.

Това е трета победа за "белите" над Левски през календарната 2020 година. Така Славия има вече седем точки след девет изиграни мача, но остава на предпоследната позиция. Левски е девети с 11, на седем зад лидера Локо Пловдив, но и с мач повече.

Тагове: левски, славия