И Иран се оказа твърде силен за България

И Иран се оказа твърде силен за България Снимка: Startphoto.bg

Българският национален отбор остава без победа през 2023 г., след като загуби с 0:1 контролата срещу Иран.

На стадион "Христо Ботев" в Пловдив гостите показаха, че са по-класният тим и изпуснаха да победят с по-голям резултат, след като създадоха редица положения пред българската врата.

"Трикольорите" пък така и не стигнаха до чиста ситуация за гол и дадоха твърде малко поводи за оптимизъм три дни преди евроквалификацията срещу Черна гора.

В тази контрола селекционерът Младен Кръстаич продължи с експериментите в състава и заложи на трима дебютанти - вратаря Димитър Митов и нападателите Преслав Боруков и Лукас Петков.

Още в 13-тата минута Иран поведе след индивидуална грешка на Илия Груев, който опита да върне с глава към вратаря Митов.

Годос открадна топката и веднага центрира отдясно към Мохамед Мохеби, а той на празна врата откри резултата.

Нашите така и не успяха да отговорят на предизвикателството, а и продължиха да правят лековати грешки в защита и да губят топката в опасни зони.

Иран не се възползва и резултатът остана непроменен.

Три минути преди края Илиан Илиев отправи хубав удар отдалеч, но не уцели вратата и с това приключиха надеждите на нашите да избегнат загубата.

За тима на Кръстаич, който навъртя шест мача без победа, предстои гостуване на Черна гора в неделя от 19:00.

Тагове: българия, иран