Историческо! Локо нанесе рекордно поражение на Ботев в дербито

Историческо! Локо нанесе рекордно поражение на Ботев в дербито Снимка: Lap.bg

Локомотив Пловдив зарадва феновете си с исторически разгром в дербито на града - 6:0 над градския съперник Ботев на "Лаута".

Това е рекордна победа на "смърфовете" над вечния враг и абсолютен рекорд в цялата история на мачовете между двата тима. Досега Ботев имаше успех с 5:0 и той държеше върха по най-изразителна победа в сблъсъците между пловдивските грандове.

Днес Локо не даде никакъв шанс на съперника си и поведе още във 2-ата минута чрез Момчил Цветанов след загубена топка от Шоколаров.

До 28-ата минута домакините вече водеха с 4:0 след попадения на Диниш Алмейда (9'), Димитър Илиев (24' от дузпа) и Георги Минчев (28').

Кошмарът за Ботев продължи в края на полувремето, когато Джонатан Перейра беше изгонен с втори жълт картон.

В началото на втората част пък звездата на "канарчетата" Тодор Неделев се контузи и трябваше да бъде заменен.

Кристиан Илич (71') и Николай Николаев (79') отбелязаха последните две попадения, оформили рекордния резултат.

След победата Локомотив е на първо място в efbet Лига с 27 т., с една повече от шампиона Лудогорец, който утре играе срещу Ботев Враца.