Левски замаза срама "Хамрун" с 4:0 на "Герена"

Левски замаза срама "Хамрун" с 4:0 на "Герена" Снимка: Lap.bg

Десетина дни след срамното отпадане от малтийския Хамрун в турнира Лига на конференциите, Левски зарадва привържениците си с разгромно 4:0 над новака Хебър на "Герена".

Под дъжда в столичния квартал "Сухата река" носителят на Купата на България притисна пазарджишкия тим от първата минута, но трябваше да чака за гол до края на полувремето.

Той падна след грешка на вратарят на гостите Петър Дебърлиев в 38-ата минута. Сундберг центрира на далечната греда, а стражът на "зелените" увисна и позволи на Цунами от малък ъгъл на празната врата да вкара за 1:0, разписвайки се във втори пореден мач.

Две минути по-късно Кръстев с фантастично изпълнение на пряк свободен удар удвои преднината на 26-кратните шампиони. Халфът с майсторски изстрел от 25 метра прати топката в горния десен ъгъл на Дебърлиев.

Марин Петков от дузпа направи 3:0, а в 54-тата минута Ивелин Попов асистира на Георги Миланов и вторият с технично изпълнение се разписа за 4:0.