Левски зарадва многобройните си фенове с победа над Локо Пд

Левски започна пролетния дял на първенството с победа с 2:1 над Локомотив Пловдив на "Герена" пред многобройна публика.

Левскарите пристигнаха на стадиона с шествие, което стартира от паметника на "Васил Левски" и продължи до клубния стадион на 26-кратните шампиони. В крайна сметка на трибуните имаше 12-13 хиляди зрители.

А двата отбора изиграха интересен мач, който предложи доста емоции на зрителите.

Андриан Краев бе точен в 21-вата минута за софиянци. Преди това Мартин Паскалев бе изгонен с директен червен картон за нарушение срещу Бари, който излизаше сам срещу Рейдър. Домакините искаха дузпа, което бе отсъдено на линията на наказателното поле, докато гостите протестираха за нарушение срещу Митко Илиев в началото на атаката.

След намесата на ВАР бе потвърдено, че Паскалев е извършил нарушението, като последен човек и бе пратен под душовете. Зад топката застана Петков, чийто удар се отби в стената и попадна на крака на Краев. Новата осмица на "сините" стреля лошо, но топката заблуди Райдър, като тупна няколко пъти и германският страж не успя да се намеси адекватно.

Публиката на "Герена" избухна, но радостта бе кратка, тъй като в 30-ата минута резервата Милош Петрович изравни с глава след центриране от корнер. Бранителят се появи секунди по-рано на мястото на Боруков.

Домакините реагираха светкавично, като в 31-ата минута Бари нацели гредата със силен удар с левия крак, а при добавката Митков се забави и не стреля от добра позиция. Не изминаха и две минути от гола на "черно-белите" и Левски отново поведе чрез Филип Кръстев, който със страхотен далечен изстрел прати топката в горния ляв ъгъл на Райдър и ознаменува дебюта си с първото си попадение за столичани.

Втората част започна с множество факли и димки по трибуните, запалени от феновете на домакините, а това принуди Волен Чинков да спре мача за няколко минути.

Една от малкото възможности за гол през второто полувреме дойде след малко повече от час игра и бе на сметката на пловдивчани. Бирсент Карагерен проби навътре в наказаетлното поле и отправи изстрел към далечния ъгъл на Михайлов, но топката премина съвсем близо до гредата.

Победата позволи на Левски да се затвърди на шестата позиция с 29 точки, колкото има и петият Славия, но "белите" са с мач по-малко. Локо Пловдив остана осми с 25 точки след 20 мача.