Мощна издънка на Лудогорец и при старта на шампионата

Мощна издънка на Лудогорец и при старта на шампионата Снимка: start-photo.bg

След като загуби първия си мач от квалификациите за Шампионската лига от косоварския Балкани, Лудогорец се издъни и на старта на родното първенство.

Тимът на Ивайло Петев загуби с 1:3 при визитата на новака Крумовград в мач, който се игра на базата в "Коматево".

Както срещу Балкани, 12-кратните шампиони показаха безобразна игра и заслужено загубиха.

Вратарят Янко Георгиев се превърна в герой за Крумовград, като спаси редица положения пред вратата си. Доминик Янков пък се отличи с пропуски в поне три чисти ситуации.

Янков пропусна да открие резултата още във втората минута. Нападателят излезе сам срещу противниковия вратар, но ударът му бе спасен.

В шестата символичните домакини поведоха. Капитанът Божидат Кацаров засече центриране от корнер и от воле прати топката в мрежата зад Симон Слуга, който бе заменил получилия почивка Серджио Пат.

10 по-късно защитата на Лудогорец се разкъса. Александър Колев стигна до една центрирана топка от Серкан Юсеин и отблизо наказа за втори път Слуга.

За Юсеин пък това бе втора асистенция в мача.

Малко преди почивката Янков върна едно попадение за шампионите. Нападателят изпрати красив удар от около 20 метра, срещу който Георгиев нямаше отговор.

Крайното 3:1 бе оформено в 68-ата минута след брутална вратарска грешка. Слуга излезе да изчисти една дълга топка, но вместо това уцели гърба на Васил Колев. Рикоширалата топка попадна на пътя на Мартин Сораков, който на празна врата наказа разградчани.

До края на двубоя Лудогорец организира няколко опасности пред противниковата врата, но брилянтните намеси на Янко Георгиев отказаха "зелените".

Най-добрата възможност за втори гол се откри пред Спас Делев. В 75-ата минута нов удар на Янков бе спасен от вратаря, но от два-три метра Делев прати добавката в тъч.

В добавеното време Сораков можеше да се разпише за втори път и да вкара четвърти гол за Крумовград, но този път Слуга разпери ръце и го спря, останал сам срещу него.