Голям срам за Лудогорец на старта на евротурнирите

Голям срам за Лудогорец на старта на евротурнирите Снимка: Startphoto.bg

Лудогорец претърпя голям провал в първия си мач от квалификациите на Шампионската лига и загуби с 0:2 гостуването на Балкани.

Шампионът на Косово сериозно надигра българския хегемон и можеше да спечели и с по-голям резултат, а тимът на Ивайло Петев беше неузнаваемо слаб и е пред отпадане от надпреварата още в първия квалификационен кръг.

Лудогорец изигра ужасно безлично първо полувреме, отстъпваше по всички параграфи и беше наказан точно преди почивката.

Домакините подходиха със самочувствие и бързо организираха няколко опасни атаки, а Лудогорец беше неуверен в защита.

В добавеното време на първата част отбраната на разградчани не успя да се справи с едно центриране отляво и топката стигна до Меритон Кореница.

Той порази вратата с хубав удар по диагонала и Балкани се оттегли с гол преднина преди втората част.

Ивайло Петев прибегна до две смени на почивката, след като още в 30-ата минута му се беше наложило да замени принудително Аслак фон Витри.

"Орлите" обаче продължиха с разпиляната си игра и в 55-ата минута вече изоставаха с 0:2.

При центриране от пряк свободен удар Кендрим Зюба беше оставен съвсем сам на далечната греда и отблизо с глава разстреля Падт.

Малко по-късно нидерландският вратар трябваше да прави спасяване очи в очи с Едвин Куч.

Чак в 65-ата минута и Лудогорец успя да стигне до точен удар, но Педро Нареси беше спрян от стража Количи.

В 84-тата минута Лудогорец направи най-добрата си атака и достигна до най-чистото си положение, но ударът на Доминик Янков се удари в гредата.

Реваншът в Разград е на 19 юли.

Ако Лудогорец отпадне от Балкани, ще се срине директно до третия по сила турнир Лига на конференциите.