Националите остават непобедени при Илиан Илиев благодарение на спасена дузпа

Националите остават непобедени при Илиан Илиев благодарение на спасена дузпа Снимка: Startphoto.bg

България продължи серията си без загуба при Илиан Илиев с равенство 0:0 в контролата срещу участника на Евро 2024 Румъния.

Спасена от Иван Дюлгеров дузпа през второто полувреме осигури равенството на нашите, които дадоха добър отпор на противника си в Букурещ.

През първата част Румъния имаше превъзходство, владееше повече топката и налагаше натиск, но нашите национали се противопоставяха успешно.

"Трикольорите" бързо губеха топката и не създадоха нищо сериозно в предни позиции при опитите да изчакват на контраатака.

Играта ни в отбрана обаче се получаваше и домакините също трудно създаваха положения. Още във втората минута Иван Дюлгеров направи спасяване, но после на терена преобладаваше скуката.

Към края на полувремето дойде най-сериозното положение за Румъния, но откъсналият се Драгуш не успя да уцели вратата от чиста позиция.

В 50-ата минута Станчу преодоля Живко Атанасов и беше съборен от българския защитник, а Румъния получи дузпа.

Иван Дюлгеров обаче усети посоката на удара на Денис Ман и спаси.

Малко по-късно България създаде първото си положение, но изстрелът на Алекс Колев беше спасен.

Впоследствие многото смени накъсаха ритъма на мача и интересните моменти намаляха.

В 83-тата минута румънците сами създадоха напрежение пред вратата си заради неразбирателство между защитата и вратаря.

Българският отбор даже беше по-активният в последните минути, но не успя да се разпише.

Сега за националите предстои още един приятелски мач - на 8 юни срещу Словения в Любляна.