Националите получиха две дузпи, но записаха нова загуба

Националите получиха две дузпи, но записаха нова загуба Снимка: Lap.bg

България записа четвърта загуба от пет мача в своята група в Лигата на нациите.

Националите загубиха с 1:2 от Финландия на "Васил Левски" и остават на дъното в класирането кръг преди края.

Нашите допуснаха два елементарни гола преди почивката, след което изиграха далеч по-добро второ полувреме и получиха две дузпи, но отбелязаха само една от тях.

Теему Пуки откри за гостите още в 7-ата минута след тотално увисване в нашата защита. България за малко се събуди в средата на полувремето и Галин Иванов отправи един опасен удар с глава, но в добавеното време на частта Финландия поведе с 2:0.

След грешка на Страхил Попов Луков спаси удара на Пуки, но Робин Лод се разписа при добавката.

В 60-ата минута Доминик Янков се откъсна и беше фаулиран в пеналта, но Галин Иванов изпълни разочароващо дузпата и позволи на вратаря да спаси.

Само 6 минути по-късно, след един корнер, Уронен игра с ръка в наказателното поле и България получи втора дузпа. Току-що влезлият в игра Димитър Илиев я вкара за 1:2, но до края нашите не създадоха чисто положение във финалния щурм и резултатът не се промени.

Така България остава с 1 т. на последното място в група 4 на лига Б. Пред нас е Ейре с 2 т., а Финландия е втора с точка зад Уелс.

В последния кръг българските национали гостуват на Ейре и ще гонят задължителна победа, за да не изпаднат в по-долната лига на турнира.