Неделев върна самочувствието на България след пълен обрат на "Васил Левски"

Неделев върна самочувствието на България след пълен обрат на "Васил Левски" Снимка: Lap.bg

България осъществи обрат и победи Северна Ирландия с 2:1 в световна квалификация на националния стадион "Васил Левски".

Националите постигнаха втора победа в своята група C благодарение на два гола на героя Тодор Неделев през втората част.

Ясен Петров беше обновил състава в сравнение със срамната загуба от Литва и България излезе с няколко промени.

Сред титулярите бяха вратарят Иван Караджов и близнаците от Левски Борислав и Радослав Цоневи.

Играта на нашите преди почивката обаче беше бавна, разхвърляна и безпомощна.

През първото полувреме Караджов стана герой с редица спасявания, които задържаха нулевото равенство до 37-ата минута.

Тогава при поредната ситуация Караджов спаси удар с глава, а Конър Уошингтън направи добавка на празна врата. Първоначално беше вдигната засада, но ВАР се намеси и видя, че положението е редовно - 1:0 за гостите.

През тези 45 минути България не създаде нито едно положение пред вратата на Пийкок-Фаръл.

Нашите обаче изиграха коренно различно второ полувреме, за което спомогна и влизането в игра на Илиан Илиев-младши.

Играчите на Петров излязоха по-напред и атаките им дадоха резултат.

В 52-рата минута Тодор Неделев получи центриране от Илиев и с плътен удар с левия крак засече за 1:1.

След това Караджов се отличи с още една важна намеса, а в 63-тата минута България осъществи пълния обрат.

Чочев пусна на късо разстояние към границата на наказателното поле, откъдето Неделев с прекрасен удар под гредата направи резултата 2:1.

Малко по-късно и пред капитана Кирил Десподов, който отново направи силен мач, се откри добро положение.

Успехът качи България на трето място в групата с 8 т.

Водачи са Италия и Швейцария с по 14, а зад нашия тим остават Северна Ирландия с 5 и Литва с 3.

На 15 ноември за националите предстои тежко гостуване на Швейцария.