С 10 души Левски измъкна победа в Благоевград

С 10 души Левски измъкна победа в Благоевград Снимка: Startphoto.bg

Левски стартира с успех пролетния дял на българското първенство.

"Сините" надделяха с 2:1 при гостуването на Пирин в Благоевград, макар че още от 32-рата минута играха с човек по-малко.

Отборът на Николай Костов започна силно и в седмата минута вече водеше след гол на Марин Петков с добавка след изстрел на Рикардиньо.

В 16-ата минута обаче Пирин се възползва от заспиване в защитата на Левски и изравни чрез Юго Комано.

После Патрик-Габриел Галчев удари греда за Левски и почти веднага Хосе Кордоба беше изгонен за нарушение като последен в защитата.

Първоначално панамецът получи само жълт картон, но намеса от ВАР накара Никола Попов да преразгледа решението си.

Останал с човек по-малко, Левски бързо успя отново да поведе. Разписа се Рикардиньо, който използва много груба грешка в защитата на Пирин.

През второто полувреме "сините" продължиха да играят силно с човек по-малко и пропуснаха да затворят мача с трето попадение, а Максим Ковальов няколко пъти спаси вратата на домакините.

В класирането Левски е на четвърто място с 38 т., колкото има и петият Локомотив Пловдив.