Славия взе малкото софийско дерби в "Надежда"

Славия победи с 2:1 като гост Локомотив София в малкото софийско дерби от 24-тия кръг на Първа лига. "Белите" изоставаха с 0:1 на почивката, но достигнаха до обрат след две попадения на Владимир Николов.

Домакините изненадващо поведоха в резултата с първия си удар към вратата, пазена от Светослав Вуцов. В 24-тата минута Селсо Рапосо преодоля Тони Тасев и пусна за Антони Иванов, който от наказателното поле с плътен удар откри головата сметка в двубоя.

Две минути след почивката "белите" възстановиха равенството. Тони Тасев центрира от ъглов удар и Владимир Николов с глава се разписа във вратата на Локомотив.

Превъзходството на гостите продължи и в 51-вата минута голмайсторът Николов пропусна да направи пълен обрат от съвсем близка дистанция.

В 63-тата минута Тасев напредна отляво и центрира в наказателното поле. Топката достигна до Ертан Томбак, но Любенов отби шута му. Кълбото попадна на крака на Владимир Николов, който реализира втория си гол в двубоя.

Домакините не успяха да наложат натиск в последните минути и "белите" спокойно достигнаха до успеха след две поредни равенства. Локомотив София няма успех пред собствена публика в осем последователни срещи.