ЦСКА отнесе безпомощен Левски пред 4000 на националния стадион

ЦСКА отнесе безпомощен Левски пред 4000 на националния стадион Снимка: Lap.bg

ЦСКА спечели с 2:0 дербито срещу Левски на националния стадион "Васил Левски" от последния редовен кръг в efbet Лига.

"Червените" взеха с лекота двубоя пред 4000 фенове и доказаха, че в момента са доста по-добрият отбор.

Жул Кейта откри в 14-тата минута с глава, а в 37-ата Жорди Кайседо удвои, след като стреля по диагонала през куп играчи и му помогна и лек рикошет.

След второто попадение фенове на Левски от сектор "Б" нахлуха на пистата, което наложи активизиране на полицаите около стадиона, но привържениците сами се прибраха обратно в сектора.

Играчите на Любослав Пенев надиграха убедително противника през първата част и пропуснаха да отбележат още голове, а можеха да получат и дузпа за нарушение срещу Кайседо.

Второто полувреме беше по-равностойно, тъй като ЦСКА заигра по-пасивно и остави Левски да атакува повече.

Густаво Бусато обаче така и не беше тестван сериозно и нямаше проблеми да опази мрежата си суха.

В добавеното време Илия Димитров получи директен червен картон за разправия с играч на съперника, а преди това Георги Александров напусна принудително и така "сините" трябваше да доиграят с 9 души.

ЦСКА приключва редовния сезон на трето място с 50 т., с две по-малко от Локомотив Пловдив и с 11 зад лидера Лудогорец.

Левски пък е девети с 28 т. и ще играе в първата група от втората осмица, където са още ЦСКА 1948, Царско село и Ботев Пловдив.

За "сините" това е трета поредна загуба и четвърти пореден мач без отбелязан гол.