ЦСКА счупи прокобата в Стара Загора, неотсъдена дузпа ядоса домакините

ЦСКА счупи прокобата в Стара Загора, неотсъдена дузпа ядоса домакините Снимка: Startphoto.bg

ЦСКА си върна лидерската позиция в efbet Лига с убедителна победа с 4:1 над Берое в Стара Загора.

"Червените" направиха много силна последна фаза на мача и счупиха прокобата под Аязмото, след като нямаха победа при миналите си 4 гостувания на този стадион.

През първата част голове не паднаха, но домакините имаха големи претенции за дузпа в своя полза след изблъскване в гръб на Амос Юга срещу Трибуле.

После гол на Берое беше отменен заради засада.

В 54-тата минута Симеон Мечев изведе старозагорци напред с далечен удар.

В 70-ата обаче Брадли Де Нойер изравни, а 7 минути по-късно Браян Морено вкара на празна врата за 2:1.

Дюкенс Назон сложи край на надеждите на Берое с гол за 3:1 в 85-ата минута, но в добавеното време също не липсваха събития.

Първо ЦСКА получи дузпа и Иван Турицов я вкара за 4:1.

После бранителят на "армейците" Християн Петров направи голяма глупост и при решен мач си изкара втори жълт картон за ненужно нарушение.

След 19 изиграни мача ЦСКА е начело в класирането с 47 т., а втори е Лудогорец с 46.