ЦСКА се откъсна на второто място и е на 6 т. от Лудогорец

ЦСКА се откъсна на второто място и е на 6 т. от Лудогорец Снимка: Lap.bg

ЦСКА се утвърди на второто място в efbet Лига с комфортен успех с 2:0 над третия Черно море на "Българска армия".

На тежък терен и при снеговалеж играчите на Стойчо Младенов взеха своето с два гола през първата част и спряха серията на съперника, който беше натрупал 11 шампионатни мача без загуба.

"Червените" откриха в 19-ата минута благодарение на автогол.

Изстрел на Йоан Баи отблизо беше спасен, но топката се удари в Мартин Дичев и влезе във вратата на Черно море за 1:0.

След няколко пропуска ЦСКА удвои към края на полувремето чрез Жорди Кайседо, разписал се с глава. Първоначално беше отсъдена засада, но ВАР показа, че попадението е редовно.

През втората част ВАР се намеси още веднъж, когато Никола Попов отсъди дузпа за домакините.

Калоян Кръстев падна при контакт с Дробаров, но повторението убеди съдията да отмени първоначалното си решение.

В класирането ЦСКА събра 36 т. и е на 6 от лидера Лудогорец.

Черно море остава с 32, колкото има и четвъртият Ботев Пловдив, като е изиграл и три мача повече от водачите в таблицата.