ЦСКА вкара 6 преди дербито с Левски, "сините" загубиха

ЦСКА вкара 6 преди дербито с Левски, "сините" загубиха Снимка: Lap.bg

ЦСКА записа разгром, а Левски отчете поредна загуба преди дербито между двама тима идната неделя.

"Червените" разбиха Монтана с 6:0 у дома в 25-ия кръг на efbet Лига, като не простиха на последния в класирането и заслужено постигнаха изразителния успех.

Мено Кох откри в 13-ата минута, а преди почивката Тибо Вион удвои. През втората част ЦСКА продължи да напада и дръпна с 4:0 с попадения на Греъм Кери и Юрген Матей.

В края резервата Жорди Кайседо се отчете с два гола само за минута, като първо вкара дузпа, а после оформи крайния резултат със силен удар отблизо.

По-късно Левски загуби с 0:1 гостуването на втория в таблицата Локомотив Пловдив.

Гола отбеляза Кристиян Илич в началото на второто полувреме след центриране по земя на Карагарен отдясно.

Като цяло, "сините" за пореден път разочароваха, макар че можеха да изравнят в четвъртата минута на добавеното време, когато Насиру Мохамед пропусна да се разпише с глава.

Левски е девети в класирането с 28 т., докато ЦСКА е на третата позиция с 47 - на 5 зад Локо Пловдив. Водачът Лудогорец е с 58 и мач по-малко.

ЦСКА и Левски ще се изправят един срещу друг в неделя от 17:00.