Възходът на България при Кръстаич продължи с трета поредна победа

Възходът на България при Кръстаич продължи с трета поредна победа Снимка: Startphoto.bg

Българските национали записаха трета поредна победа под ръководството на Младен Кръстаич.

България се наложи с 2:0 над Кипър в приятелски мач в Ларнака и запази стопроцентовия си актив при новия треньор.

Кирил Десподов и Спас Делев осъществиха двете голови комбинации и записаха имената си сред голмайсторите.

Селекционерът заложи на 19-годишния дебютант от Фиорентина Димо Кръстев в титулярния състав, а "трикольорите" се понравиха с комбинативна и скоростна игра в атака, която донесе редица положения пред чуждата врата. И въпреки някои грешки в защита, нашите се справиха авторитетно с двубоя.

Първата отлична ситуация за България дойде в 17-ата минута, когато Кирил Десподов опита да прехвърли вратаря Панаги, но малко го раздели от целта.

Малко по-късно отново Десподов получи на чиста позиция в пеналта и стреля към вратата, но защитник на Кипър изби от голлинията.

В 24-тата минута вече прошка нямаше и Десподов реализира с левия крак, след като беше изведен от Спас Делев.

7 минути по-късно домакините можеха да изравнят, но Петко Христов застана пред голлинията и парира удара на Йоанис Питас, който със сигурност щеше да се превърне в голов.

Малко преди края на полувремето Десподов пропусна още една възможност за България.

Втората част не беше толкова добра за нашите, а смените нарушиха ритъма и на двата отбора.

След час игра Кипър пропиля добра възможност да се върне в мача, а в 72-рата минута Спас Делев покачи на 2:0, след като получи прехвърлящ пас от Десподов, спря си майсторски топката и от въздуха я насочи към вратата.

Така националният отбор отчете три поредни победи за пръв път от 4 години насам.

В неделя националите имат добри шансове да продължат серията, защото гостуват на Люксембург в още една контрола.