Вратарски гаф спъна Лудогорец срещу лидера

Вратарски гаф спъна Лудогорец срещу лидера Снимка: Startphoto.bg

Лудогорец допусна още една грешна стъпка в българското първенство и завърши 1:1 у дома срещу лидера в efbet Лига Локомотив Пловдив.

Разградчани бяха на няколко минути от победата, но груба грешка на техния вратар Симон Слуга им отне успеха.

Мачът започна добре за Лудогорец и още в 9-ата минута Бърнард Текпетей откри с класно изпълнение, при което обработи един извеждащ пас от движение и веднага нанесе головия удар.

В началото на второто полувреме домакините удариха греда, а после поискаха дузпа за нарушение срещу Иван Йорданов.

Въпреки че беше привикан от ВАР да изгледа повторение, Никола Попов не отсъди наказателен удар за "орлите".

Така се стигна до 85-ата минута, когато вратарят Слуга получи една топка пред вратата си, но не я спря добре, тя му избяга и притичалият Петър Андреев протегна крак, за да отбележи отблизо за 1:1.

Лудогорец се хвърли да печели мача с финален натиск, но Динко Хоркаш спаси удар на Пьотровски от дистанция и Локо грабна точката.

"Смърфовете" продължават да водят в класирането с 29 т. пред Черно море с 27.

Лудогорец е пети със 17 т., но и с два мача по-малко.