Затвърдихме след Италия. Ясен Петров с първа победа в националния

Затвърдихме след Италия. Ясен Петров с първа победа в националния Снимка: Lap.bg

С късен гол на резервата Ивайло Чочев България спечели трудно домакинството си на Литва с 1:0 и така успя да затвърди добрите впечатления оставени с равенството 1:1 с европейския шампион Италия преди няколко дни.

Това бе и първа победа за Ясен Петров начело на националния отбор в седмия му мач.

Единственото попадение в срещата падна в 82-рата минута. След центриране на Кирил Десподов от свободен удар отдясно Чочев скочи най-високо и с хубав удар с глава продължи топката към ъгъла на вратата.

Иначе, България бе далеч по-опасният отбор през абсолютно целия двубой. Десподов направи два големи пропуска, като по веднъж във всяка половина пропусна да се разпише, останал сам срещу противниковия вратар.

Малко преди гола на Чочев и резервата Димитър Илиев имаше шанс да вкара, но стреля точно в ръцете на вратаря.

Играта в защита отново се получаваше и не позволихме почти никакви опасности пред вратата на Георги Георгиев. "Лъвовете" печелеха и повечето борби за първа топка, което наклони везните сериозно в наша полза.

Трябва да отбележим и че точно преди гола на Чочев Николай Михайлов получи директен червен картон за реплики и реакция от резервната скамейка.

След победата България има пет точки от пет изиграни мача на третата позиция в класирането на нашата група С. Лидер е Италия с 10 от четири, втори е Швейцария с 6 от два. Четвъртият Северна Ирландия има четири от три мача, а Литва остава на последното място без спечелена точка.

Следващата пауза за националните отбори е през октомври. Тогава ни чакат нов мач с Литва и домакинство на Северна Ирландия.