"Усещане за репресия и дискриминация" в БНР

Протестиращи в БНР описаха ситуацията в радиото като "усещане за репресия и дискриминация", което се провокира от ръководството. На пресконференция днес в БТА те заявиха, че обмислят да сезират Комисията за защита от дискриминация и ще поискат проверка от Инспекцията по труда за методологията за изплащане на възнагражденията в радиото.

Протестите в радиото започнаха преди около месец след решение на ръководството да намали хонорарите между 40 и 50 процента за различните радиопрограми.

Според журналиста и водещ в програма "Хоризонт" Лъчезар Цветков тенденцията за противопоставяне е с ясен мотив - принципа "разделяй и владей". Като конкретен пример той посочи Общото събрание на медиата през миналия месец. "То беше театрализирано така сценарно, че една огромна част да бъде настроена срещу хората, които създават рейтинговия продукт в "Хоризонт". Имаше подсвирквания, изказвания, нарекоха ни терористи", каза Цветков.

Ирен Филева от програма "Христо Ботев" коментира, че няма правила, които да удостоверяват, че един и същи труд се заплаща по един и същи начин.

Пред БТА генералният директор на БНР Радослав Янкулов посочи, че няма нито санкции, нито дискриминация, нито репресии за когото и да било в системата на радиото.

 

#1 popleta 08.06.2015 в 23:20:51

За какъв чеп ми е БНР?Слушайте само "Радио 1 рок".

#2 деграданта 09.06.2015 в 10:05:32

Абе каква репресия, каква дискриминация, какви възнаграждения!? Я се осъзнайте - 1400 служители, 42 млн годишен бюджет, БНР?! Вие добре ли сте, кой го слуша това, а дори да имаше кой, това е абсолютно неоправдан разход, особено при текущото състояние на държавата. Удряйте там катинарите и да се приключва. Много добре знам какъв комунизъм е там - в студиото работят 5 души, а останалите 1395 са или на протести, или само във ведомостите. Че то с този годишен бюджет ако 2 години БНР не работи, ще си закупим и изстреляме спътник, вместо чичо Гошо да тича с Уазка-та да заварява по ретранслаторите през ден.

Новините

Най-четените