Първи отменен гол с ВАР на Евро 2020 при равенството между Уелс и Швейцария (видео)

Моментът, в който Мавранович вкара за 2:1, но попадението му бе отменено поради засада Снимка: Getty Images

Уелс и Швейцария не успяха да се победят във втория мач на Евро 2020 и завършиха наравно 1:1 в здрава битка в Баку. Тимът на Владимир Петкович бе по-активен в по-голямата част от двубоя, но направи редица пропуски, докато Уелс успя да вкара при едно от малкото си чисти положения.

В заключителните минути швейцарците си помислиха, че са успели да си осигурят трите точки, но станахме свидетели на първия отменен гол на първенството след намеса на ВАР.

Първата част премина почти изцяло под доминацията на "кръстоносците", но най-доброто положение се откри пред Уелс. Кийфър Мур стреля опасно с глава, топката се бе насочила под напречната греда, но Ян Зомер се намеси и изчисти.

Минути след началото на второто полувреме Швейцария се възползва от надмощието си и откри резултата. Най-добрият в състава на "кръстоносците" Бреел Емболо се измъкна между трима противници и стреля, но ударът му бе избит в корнер. При последвалото центриране обаче Дани Уорд не успя да направи нищо и Емболо с глава даде аванс на тима на Владимир Петкович.

Впоследствие още няколко шанса се откриха пред швейцарците, но и те бяха пропуснати. Пропуски направиха и Емболо и Харис Сеферович, който през първата част също пропусна няколко положения, при едно от които дори щеше да си скъса фланелката от яд.

Така, малко неочаквано, Уелс стигна до гол и изравни. Този път Мур надигра Зомер и след центриране отдясно, също с глава, направи резултата 1:1.

В 85-ата минута станахме свидетели и на първия отменен от ВАР гол на Евро 2020. Появилият се минути по-рано на терена Марио Гавранович вкара за 2:1, но след консултация с колегите си от тъмната стаичка реферът Клеман Тюрпен правилно отмени гола и отсъди засада.

Минута преди края отново Емболо спечели въздушен двубой след изпълнение на ъглов удар, но този път ударът му бе отразен. Уелс прекара последните минути натикан в наказателното си поле и накаран да се защитава и от канонада от центрирания, но островитяните издържаха и заслужиха точката.

Така след първите мачове в Група А класирането е следното: Италия е лидер с три точки, по една имат Уелс и Швейцария, а Турция е с нула. В следващите мачове Турция ще срещне Уелс, а Италия играе с Швейцария.