Магически обрат и Испания е на финал! Всичко свърши за Мбапе и "петлите"

Магически обрат и Испания е на финал! Всичко свърши за Мбапе и "петлите" Снимка: Getty Images

Испания е финалист на Европейското първенство!

Тимът на Луис де ла Фуенте обърна Франция на полуфинала и спечели с 2:1, за да се класира за финалния сблъсък, докато Килиан Мбапе и компания си отиват вкъщи.

Макар че "петлите" поведоха рано, те допуснаха светкавичен обрат още през първата част и впоследствие така и не успяха да наваксат изоставането си.

Първото положение беше за иберийците, но Фабиан Руис не намери вратата с глава след центрирането на Ямал.

В 8-ата минута Франция поведе при идентична ситуация.

Килиан Мбапе, който беше махнал предпазната си маска за този мач, центрира перфектно отляво и Рандал Коло Муани отблизо с глава порази вратата.

Последваха тежки минути за Испания, а "петлите" се чувстваха комфортно на игрището, но станаха твърде пасивни.

В 21-вата минута Ямал вкара гола на турнира, като технично си освободи място за стрелба от дистанция и нанесе неспасяем удар с левия крак за 1:1.

4 минути по-късно Дани Олмо направи страхотен финт и стреля под плонжа на Менян. Топката летеше към далечния ъгъл, но Жул Кунде протегна крак и я заби във вратата си.

В крайна сметка попадението не беше записано като автогол, а отиде на сметката на Олмо, който натрупа три гола на това първенство.

До края на полувремето темпото спадна, а французите опитваха атаки, но испанската защита се справяше.

През второто полувреме Франция така и не успя да направи нещо кой знае какво в предни позиции.

Не помогнаха и смените на Дидие Дешан, който вкара Гризман, Жиру и Баркола в атака.

Неточни удари на Тео Ернандес и на Мбапе бяха най-чистите положения за "петлите", а Испания напълно заслужи класирането за финала.

Съперник на "Ла фурия роха" в Берлин на 14 юли ще бъде Англия или Нидерландия.

Ако спечели, Испания ще стане първият отбор с 4 европейски титли.