Никакъв проблем: Сити отнесе Уест Хем

Жезус и Де Бройне изработиха първия гол в мача, после бразилецът откри головата си сметка във Висшата лига Снимка: Getty Images

Манчестър Сити не срещна проблеми при гостуването на Уест Хем и разби домакините с 4:0 в 23-ия кръг на Висшата лига.

Още при първото си положение "гражданите" откриха след комбинация между Габриел Жезус и Де Бройне. Белгиецът завърши атаката за 1:0, а минутата беше едва 17-а. Само четири минути по-късно Уест Хем сгреши в своята половина, Лерой Сане проби и центрира, а топката стигна до Давид Силва и той направи 2:0.

Още преди края на полувремето тимът на Пеп Гуардиола реши всичко с трети гол в 40-ата минута. При още една контраатака след открадната топка от Сане, Стърлинг изведе Габриел Жезус на празна врата и младият бразилец вкара първия си гол във Висшата лига.

През второто полувреме Сити продължаваше да е по-добрият отбор и успя да отбележи още веднъж, като точен беше Яя Туре от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Стърлинг.

След победата Манчестър Сити е на пето място и има 46 точки, колкото и четвъртият Ливърпул. Тотнъм и Арсенал са с точка повече, а лидерът Челси има 56.